Съдържание:

Anonim
BMW team rll

BMW Team RLL финишира втори и четвърти в Canadian Tire Motorsport Park

BMW Team RLL, представен от Джон Едуардс (САЩ) и Лукас Лур (Германия), избута номер 24 BMW Z4 GTLM до второ място след два часа и четиридесет минути състезание: шестият неделен кръг на United SportsCar Championship в Canadian Tire Motorsport Park (Калифорния).

Дуото взе карирания флаг 15, 5 секунди след победителя Porsche на Ник Тенди (Великобритания) и Патрик Пилет (Франция), завършвайки 122 обиколки от 2,4 мили на канадската писта по време на състезанието. Съотборниците Бил Ауберлен (САЩ) и Дирк Вернер (Германия) завършиха четвърти с номер 25 BMW Z4 GTLM, губейки подиума в последната обиколка на състезанието, с Едуардс в сестринската кола и Corvette на върха на подиума. Още един успешен уикенд позволи на BMW да запази преднината на BMW в класирането на конструкторите. Ауберлен и Вернер загубиха точки в класирането при пилотите, но останаха на второ място, докато Едуардс и Лур остават трети. Автомобил номер 24 беше награден с трофея за зелено предизвикателство DEKRA като най-чистия, най-бърз и най-ефективен автомобил в шампионата GTLM. Боби Рахал (Ръководител на отбора, BMW Team RLL): „Винаги сме се борили в това състезание. Дирк свърши страхотна работа и имаше наистина добро второ място. 911 Porsche беше сам в своя клас и това беше много ясно от самото начало. Всичко вървеше по план, но тогава планът най-накрая беше разкрит. Джон и Лукас свършиха страхотна работа, завършвайки на P2. Ще бъде интересно да видим какво се случи с номер 25, тъй като имахме десет секунди в ръка и десет обиколки преди края и той загуби всичко. Спечелихме няколко големи точки този уикенд, за да сме в крак с Corvette в лигата на производителите. Това е най-добрият резултат, който сме имали тук и определено е голямо подобрение спрямо това, където сме били в миналото. Джон Едуардс (номер 24 BMW Z4 GTLM, 2-ро място): „Направихме го, издържахме се, със спирането в бокса, сякаш когато се качих в колата, коланът беше сгънат през регулатора и не можах да стегна. С новите правила трябва да ги затегнем, преди да тръгнем, така че имах загуба на време за това. Тогава трябваше да работя усилено, за да заобиколя Falken Porsche и Ferrari, но се опитах да остана търпелив, защото знаехме, че износването на гумите ще бъде проблем. За щастие имах достатъчно яснота в ума си, за да ги накарам да продължат до края на първия ми престой. След като сложихме новите гуми в последния ни бокс, колата беше фантастична и аз се състезавах сам. Мисля, че след последните няколко години втората позиция със сигурност е страхотен резултат на Моспорт. „ Лукас Лур (номер 24 BMW Z4 GTLM, 2-ро място): “Беше хубаво да стартирам в P3 и да стигна до P2. Като цяло смятам, че това е наистина добър отборен резултат. Ако двете момчета щяха да бъдат малко по-мили помежду си в крайна сметка, щеше да е възможно да останем пред Corvette, което според мен щеше да е още по-добър отборен резултат. Ако видиш начина, по който започнахме уикенда и сега ти завърши втори, ще взема този. Нека дадем следващия. Всички са съсредоточени и всички имаме едни и същи цели, които са да спечелим шампионата на производителя и отбора, а ако се случи да бъде пилот и шампионат, който и да е, тогава това е впечатляващо постижение. Не можем да загубим вниманието си, което трябва да имаме предвид и това е най-важното.„ Бил Оберлен (номер 25 BMW Z4 GTLM, 4-то място): “До края това беше перфектно състезание за нас. Нямахме темпото на Porsche, но направихме солидно второ място. Дирк свърши фантастична работа в квалификациите и първия стинт, а след това ме качи в колата и бяхме добре, добре, добре до последните 15 обиколки. Чух, че предните части започват да се отдръпват, така че се опитах да бъда и се опитах да продължа. След това в последните седем обиколки бях цел, докато вървеше настройката. " Дирк Вернер (номер 25 BMW Z4 GTLM, 4-то място): " Загубата на подиума в последните две обиколки не е страхотна, но Бил нямаше с какво да се бори. висока деградация на гумите, знаехме, затова се опитахме да ги направим издръжливи, но в крайна сметка просто не ни се получи. По-добре е да вземеш четвърто място след трудно състезание, отколкото да станеш по-лош. Загубихме две точки в класирането на пилотите за Corvette, но това не е драма, защото все още сме в добра позиция в шампионата. Трябва да преглътнем това и сега очакваме с нетърпение следващото състезание. "