BMW Motorsport: все още доминация в шампионата Sidecar

Съдържание:

Anonim
BMW Motortsport Motorrad SWC- ASSEN 2016 SUPERSIDE

BMW Motorsport: в клона на Motorrad все още има доминация в световния шампионат SWC Sidecar

BMW Motorsport: все още има доминация в клона на Motorrad в световния шампионат SWC Sidecar. В Световния шампионат на FIM Sidecar (SWC), финландското дуо Pekka Kirsi Päivärinta и Kainulainen увеличи генералното си лидерство, заемайки второ място в Assen (NL).

Световен шампионат на FIM Sidecar в Асен, Холандия

На Gamma Racing Day в Асен (Нидерландия), Световният шампионат на FIM Sidecar (SWC) даде началото на своето четвърто състезание за сезона.Огромната публика стана свидетел на разтуптяна битка за победа в състезанието с кош, като финландското BMW дуо Pekka Päivärinta / Kirsi Kainulainen (44-Racing) грабна второ място, само на 0,054 секунди зад победителите. С този резултат Päivärinta / Kainulainen увеличиха абсолютното си предимство в световното първенство. Те вече имат 121 точки пред себе си и преднина от 26 точки пред своите съперници. Майк Рошер / Анна Буркард (DE / Roscher-Bukard Penz13 Racing) завършиха шести с техния BMW Sidecar.

BMW Motorrad Race Trophy 2016

Михал Прашек (CZ / AARR STK) продължава да води класирането за 2016 BMW Motorrad Race Trophy с 325,60 точки за шампионата Race Trophy, но зад гърба му има няколко промени. Нов на второ място е Vincent Lonbois (BE / IRRC) с 291.55 точки. Следва Джордан Соке (CA / CSBK) на трето място с 291.25 точки. След петата си победа за сезона в клас Superstock на Британския шампионат по супербайк (BSB STK), Тейлър Макензи (Великобритания) подобри позицията си в класирането до четвърто място с 263.64 точки. Sébastien Le Grelle (BE / IRRC) се изкачи до пето място с 249,36 точки (вижте пълното класиране по-долу).