Jordan Szoke защитава титлата си в Канада

Съдържание:

Anonim
Jordan Szoke BMW S 1000 RR BMW Motorrad Race Trophy 2016

Jordan Szoke защитава титлата си в Канада и грабва първо място в 2016 BMW Motorrad Race Trophy

Jordan Szoke защитава титлата си в Канада и грабва първо място в BMW Motorrad Race Trophy 2016.

Джордан Сзоке (Калифорния) е вторият пилот на BMW S 1000 RR, коронован за шампион през сезон 2016. В Боуманвил (Калифорния) той завърши своя личен рекорд от седем победи в седем състезания и успешно защити титлата си в канадския шампионат по супербайк (CSBK).

Канадски шампионат по супербайк в Боуманвил, Канада

Това беше още един перфектен сезон за Джордан Сзоке (Калифорния) в канадския шампионат по супербайк (CSBK). Както и през 2015 г., той отново спечели седем победи в седем състезания със своето BMW S 1000 RR. Състезателят на Mopar Express Lane BMW Superbike Team направи чист удар миналия уикенд за финала на сезона, проведен в Canadian Tire Motorsport Park в Боуманвил (Калифорния). Szoke остана непобеден в последните две състезания за годината и беше коронован за шампион за втори пореден път и за общо 11-и път.

Бен Йънг (GB / Ben Young Racing) се присъедини към него на подиума във второ състезание, завършвайки трети със своето BMW S 1000 RR. В общото класиране Йънг завърши сезона трети като цяло и си осигури наградата „Новобранец на годината“.

Общо девет пилота в BMW S 1000 RR излязоха на пистата на финала на сезона.Освен Szoke и Young, трима от тях успяха да влязат в челната десетка. Майкъл Леон (Калифорния / Real Distribution Racing Team) завърши пети и шести съответно в състезание 1 и състезание 2. Мат Макбрайд (Калифорния) завърши пети във второ състезание, докато Самуел Трепание (Калифорния) завърши девети в състезание едно.

BMW Motorrad Race Trophy 2016

Само след една седмица, 2016 BMW Motorrad Race Trophy отново има нов лидер. Джордан Сзоке (Калифорния) приключи сезона си в канадския шампионат по супербайк (CSBK) с нова двойна победа в Боуманвил (Калифорния) и зае първото място в класирането с 410,00 точки.

Отново на второ място е Винсент Лонбоа (Белгия) с 362,45 точки след победа и второ място във финландския кръг на Street Racing Championship International (IRRC) в Иматра. Предишният лидер Майкъл Дънлоп (GB / BMW RRC) вече е трети с 332,30 точки.