Катарско рали 2017 - Рунд 4: Przygonski и Colsoul на подиума

Съдържание:

Anonim
Рали по крос кънтри Катар 2017 г. - кръг 4

Qatar Cross Country Rally 2017 - кръг 4: Przygonski и Colsoul на подиума с тяхното MINI ALL4 Racing

Qatar Cross Country Rally 2017 - Кръг 4: Przygonski и Colsoul на подиума с тяхното MINI ALL4 Racing. Победа на финалния етап за Якуб 'Куба' Пржигонски (ПОЛ) и Том Колсул (БЕЛ) на борда на214 MINI ALL4 Racing на рали Катар по крос кънтри 2017 г. Космополитният отбор зае 2-ро място като цяло в общото класиране на състезателното събитие в пустинята. Przygonski и Colsoul постигнаха последователни представяния, за да се борят за първо място в петте етапа на трасето, преразгледани в етапите му за тазгодишното събитие, като в крайна сметка заеха общата вицешампионска позиция.

Przygonski:

„Рали Катар беше много положително за нас. Натискахме от самото начало; навигацията беше наистина трудна, но Том се справи добре. Борихме се до края и наистина натискахме в последния етап и накрая завършихме само 28 секунди пред Poulter на 3°място, което е невероятно след 10 часа състезание за успявам.да има такава разлика. Колата беше наистина добра, добре подготвена, имахме добра скорост и за щастие нямаше проблеми.“

Абу Иса:

„Бяхме толкова близо до подиума; първите пет бяха само на 14 минути, 2-ро и 3-то място бяха толкова близо, в обсега ни. Имахме добро състезание, но нямахме малко късмет и съм малко разочарован, че не стигнах до подиума в домашното състезание. Щеше да е хубаво."

Другите екипажи

Екипажът, състоящ се от Мохамед Абу Иса (QAT) и навигаторът Ксавие Пансери (FRA) на второто MINI ALL4 Racing не остана много назад с 4°финал място във финалния специален етап, те спечелиха на Абу Иса общо 5-то място в домашното му състезание. Автомобил206 завърши състезанието само на 12 секунди от 4-то място след силен тласък във финалния етап.

Другите екипажи на MINI John Cooper Works Rally, Yazeed Al Rajhi (KSA) и Timo Gottschalk (GER), имаха по-малко късмет, принудени да завършат финалите рано през деня, след като останаха без резервни колела след няколко пробити до каменистата земя.

Qatar Cross Country Rally: общи позиции на MINI в крайното класиране